Grupa Paroc

Paroc Group

Paroc jest wiodącym producentem energooszczędnych rozwiązań izolacyjnych w regionie Morza Bałtyckiego. W naszej działalności skupiamy się na orientacji na klienta i personel, ciągłych innowacjach, wzroście rentowności oraz zrównoważonym rozwoju.

W skład asortymentu Paroc wchodzą izolacje budowlane, izolacje techniczne, izolacje morskie, płyty warstwowe i produkty akustyczne. Produkty są produkowane w Finlandii, Szwecji, na Litwie i w Polsce, a począwszy od 2013 roku, także w Rosji. Grupa Paroc posiada biura sprzedaży i przedstawicieli w 14 krajach w Europie. Grupa Paroc jest własnością konsorcjum banków i innych inwestorów instytucjonalnych oraz pracowników Paroc posiadających pakiet mniejszościowy. W 2016 r. nasze przychody netto ze sprzedaży wyniosły 375 mln euro i zatrudnialiśmy średnio 1835 osób.

Paroc składa się z dwa jednostek biznesowych: Izolacje Budowlane i Izolacje Techniczne.

Izolacje Budowlane: oferuje szeroką gamę produktów i rozwiązań dla wszystkich typów budynków oraz różnych grup klientów. Izolacje budowlane są stosowane głównie do izolacji termicznej, ogniowej i akustycznej ścian zewnętrznych, dachów, stropów, podłóg, piwnic, stropów międzykondygnacyjnych i ścian działowych
Produkty akustyczne to dźwiękochłonne sufity i panele ścienne, a także produkty używane do kontroli hałasu w obszarach przemysłowych.

Izolacje Techniczne: dostarcza produkty zapewniające wartość dodaną w zastosowaniach takich jak: izolacja termiczna, ogniowa, akustyczna oraz izolacja przeciwkondensacyjna we wnętrzach budynków (HVAC - systemy klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania), a także w procesach przemysłowych i rurociągachkonstrukcjach okrętowych i urządzeniach przemysłowych (OEM).

Informacje dotyczące władz Grupy Paroc dostępne są na naszej międzynarodowej stronie internetowej.
 

Czytaj więcej

Paroc jako pracodawca

Chcesz z nami pracować? Czytaj Paroc jako pracodawca 

Zrównoważony rozwój ParocKoncentracja na zrównoważonym rozwoju