PAROC Hvac AirCoat dla przewodów wentylacyjnych

Wentylacja jest jednym z najważniejszych aspektów domu. Aby upewnić się, że wentylacja działa prawidłowo, przewody wentylacyjne muszą być zaizolowane, by nie dochodziło do wymiany ciepła między nimi a otoczeniem. Wcześniej taka izolacja wykonywana była przy użyciu mat izolacyjnych.

W roku 2003 wprowadziliśmy na rynek izolację AirCoat dla kanałów wentylacyjnych. Izolacja AirCoat dostępna jest w wielu gotowych wymiarach dostosowanych do kanałów wentylacyjnych. Montaż izolacji jest teraz szybszy, co oszczędza czas, ale oznacza też mniejszą ilość odpadów i strat materiałowych.

Poza dobrą izolacją cieplną, AirCoat został przetestowany pod kątem klasyfikacji ogniowej EI30. Produkty izolacyjne do przewodów w różnych kształtach stały się nowym standardem w Finlandii, a ich stosowanie staje się coraz bardziej popularne również na innych rynkach Europy Północnej.

 

Kanał wentylacyjny zaizolowany za pomocą AirCoat PAROC. Grubość izolacji wynosi 50 mm, gdy kanał jest całkowicie pokryty wełną wdmuchiwanąWyciąg kuchenny zaizolowany za pomocą PAROC Hvac AirCoat