Wełna wdmuchiwana jest skuteczna na wiele sposobów

Najlepsze pomysły są wynikiem ciężkiej pracy, poświęcenia i odrobiny szczęścia. Tak właśnie było z wełną wdmuchiwaną, która okazała się doskonałą metodą izolacji poddaszy.

Strych może być miejscem o bardzo ograniczonej przestrzeni, co utrudnia zastosowanie płyt izolacyjnych. W latach 70. XX wieku izolacja była zwykle instalowana na strychach za pomocą specjalnych grabi. 
Izolacja strychu wełną wdmuchiwaną Paroc
Pod koniec lat 90. jeden z naszych klientów podsunął nam pomysł, aby do montażu izolacji użyć maszyny wdmuchującej. Odkryliśmy również, że zastosowanie maszyny wdmuchującej pozwala nam wykorzystać resztki wełny mineralnej generowanej podczas jej cięcia. Wełna wdmuchiwana rozwiązuje zatem dwa problemy naraz: jak pracować w ciasnych przestrzeniach i co zrobić z odpadami. To rozwiązanie szybko stało się jednym z najpopularniejszych produktów na rynku.

Obecnie wełna wdmuchiwana jest najczęstszym rozwiązaniem izolacji dachów spadzistych. Dla właściciela domu oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy. Jest to również dobre rozwiązanie dla środowiska, ponieważ odpady z cięcia wełny mineralnej znajdują zastosowanie na strychu zamiast trafiać na wysypisko.