Zwiększanie efektywności energetycznej budynków to kluczowy element sprawnej polityki klimatycznej. Wydajniejsze wykorzystanie energii z jednej strony przyczynia się do złagodzenia wpływu, jaki człowiek wywiera swoją działalnością na klimat i środowisko naturalne, a z drugiej – pozwala na zabezpieczenie i utrzymanie zrównoważonej eksploatacji źródeł nieodnawialnych.


Izolacje techniczne optymalizują wydajność energetyczną budynków, redukują zużycie energii oraz zwiększają trwałość zabezpieczanych instalacji przez cały okres ich użytkowania, obniżając tym samym koszty ich konserwacji. Inwestycja w poprawę izolacyjności zwraca się w krótkim czasie, a uzyskane oszczędności można obliczyć w ujęciu całego cyklu eksploatacyjnego.

Wyroby Paroc z zakresu izolacji technicznych wykonane są z wełny kamiennej – materiału naturalnie trwałego i odpornego na ogień. Oferujemy kompletny asortyment produktów i rozwiązań z zakresu izolacji termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej dla systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) w budynkach, instalacji przemysłowych, przemysłu stoczniowego i branży offshore, a także rozwiązań dla producentów OEM.

Znajdziesz tu odpowiednie rozwiązania izolacji technicznych zarówno dla obiektów nowych, jak i poddawanych renowacji.