Rozwiązania projektowe z płyt PAROCArchitektura budynku odzwierciedla wizerunek jego mieszkańców. Może on nawiązywać do klasyki, nowoczesności, przepychu lub skromności albo do zupełnie innej cechy. Systemy paneli Paroc pomagają w urzeczywistnieniu tego wizerunku. Różne modele płyt, szeroka gama kolorów i ozdobne elementy obróbki blacharskiej dają architektom możliwość realizacji ich pomysłów. Kiedy funkcja estetyczna elewacji jest ważna, warto zastosować nasze rozwiązania projektowe. Ten nowoczesny, lekki i technologicznie zaawansowany system jest najlepszym wyborem dla prestiżowych budynków, takich jak siedziby przedsiębiorstw i budynki użyteczności publicznej.

Płyty PAROC®

Oferujemy szeroką gamę modeli płyt o różnych profilach powierzchni. Płyty  print®PAROC z nadrukiem umożliwiają wkomponowanie elementów artystycznych i zdobniczych w architekturę budynku i pozwalają użytkownikowi na samodzielne zaprojektowanie wizerunku lub wzoru, jaki ma być widoczny na fasadzie budynku.
W szczególnych przypadkach, na przykład pomiędzy rzędami okien, najbardziej odpowiednia może być płyta o specjalnej szerokości. Zarówno normalne płyty elewacyjne, jak i panele narożne, dostępne są w różnej szerokości od 300 do 1100 mm. 

Kształtowe moduły zwiększają elastyczność w projektowaniu elewacji. Różne rodzaje paneli narożnych i płyty w kształcie litery U nadają elewacji estetyczny wygląd. W zależności od gustu można wybrać krawędzie paneli ostre lub zaokrąglone.

Fragment narożnika z zaokrągloną płytą narożną PAROC Fragment narożnika z płytą narożną PAROC

Fragment narożnika z zaokrągloną płytą narożną PAROC

Fragment narożnika z płytą narożną PAROC


Elewacja zabudowana płytkami ceramicznymi na płytach PAROC®

Dodatkowe materiały okładzinowe dla płyt PAROC®

Łączenie paneli elewacyjnych z innymi materiałami okładzinowymi. Płytki ceramiczne, szkło, drewno lub cegły, w połączeniu z eleganckimi płytami PAROC o stalowej powierzchni zewnętrznej tworzą nowe możliwości w projektowaniu fasad. Dzięki unikalnej wytrzymałości, nasze płyty można łatwo łączyć z dodatkowymi materiałami okładzinowymi instalowanymi bezpośrednio do powierzchni płyt.

Elewacja zabudowana płytkami ceramicznymi na płytach PAROC®

Elewacja zabudowana blachą falistą na płytach PAROC® Built-on facade with cassettes on PAROC panels

Elewacja zabudowana blachą falistą na płytach PAROC®

Elewacja zabudowana kasetonami metalowymi na płytach PAROC®

Kierunek ułożenia płyt zależy do Ciebie 

Systemy PAROC® dają użytkownikowi swobodę decydowania o orientacji ułożenia montowanych płyt. Montaż poziomy daje zoptymalizowany i mocny wizerunek budynku, w którym elementy wykończeniowe odgrywają istotną rolę. Płyty są zazwyczaj jednoprzęsłowymi konstrukcjami, łatwymi w instalacji  - dostępne są także konstrukcje wieloprzęsłowe. Montaż pionowy nadaje rytm elewacjom o jednolitych powierzchniach. Montaż „po przekątnej" podkreśla krzywizny w kształcie budynku.

 

System mocowań dekoracyjnych PAROC z płaskim profilem ozdobnym

System mocowania dekoracyjnego PAROC®

 

 

System mocowania dekoracyjnego PAROC oferuje atrakcyjnie zaprojektowane profile dekoracyjne bez widocznych elementów mocowań. Nadaje on elewacji stylowe i wyrafinowane wykończenie. Dekoracyjne elementy obróbek blacharskich dostępne są w naszym standardowym asortymencie. Możliwe jest również stworzenie własnego projektu oraz wybór najbardziej pasującego koloru. Profile dekoracyjne PAROC deco wykonane są z aluminium o gładkiej powierzchni.

System mocowań dekoracyjnych PAROC z płaskim profilem ozdobnym

   
 Złącze płyt PAROC z obróbką blacharską typu „omega' w montażu poziomym

Indywidualny projekt obróbek blacharskich 

 

 

Obróbki blacharskie dodają elewacji wartości estetycznej. Kreatywne projekty obróbek blacharskich mogą być wykorzystywane do osiągnięcia indywidualnych efektów i cieni. Przy projektowaniu obróbek blacharskich, ważne jest uwzględnienie wysokości mocowania płyt. Obróbki blacharskie wykonane są z blachy stalowej z powłoką PVDF i dostępne w szerokim zakresie wzorów. Zalecana grubość wynosi 0,6-0,7 mm. Skontaktuj się z lokalnym biurem sprzedaży Paroc, aby uzyskać więcej informacji na temat standardowych i specjalnie zamawianych obróbek blacharskich.

 

Kreatywne projektowanie detali

Kreatywne i dokładnie zaprojektowane detale dopełniają wizerunek budynku. W ramach systemu paneli Paroc oferujemy szereg standardowych detali do zastosowania na elewacjach.

Złącze płyt PAROC z obróbką blacharską typu „omega" w montażu poziomym