Rozwiązania higieniczne z płyt warstwowych PAROCDzięki szczelnej konstrukcji płyty PAROC o gładkich powierzchniach są idealnym rozwiązaniem dla branż, w których wymogi higieniczne są bardzo wysokie, np. w przemyśle spożywczym, elektrycznym i medycznym. Typowym zastosowaniem paneli PAROC jest montaż w obszarach przetwórstwa spożywczego, magazynach dystrybucyjnych, chłodniach, pomieszczeniach chłodzonych i sklepach.

Płyty PAROC®

Płyty PAROC smooth produkowane są w wersji z całkowicie gładką powierzchnią. Płyty te mają wytrzymałe powierzchnie, które są łatwe w czyszczeniu i mogą być montowane na ścianach i stropach. Powłoką stosowaną standardowo dla powierzchni wewnętrznych jest poliester. Do wnętrz o wysokich wymaganiach higienicznych wybrać należy panele z powłoką z PVDF o jasnym kolorze. Powłoki ze stali nierdzewnej są dostępne na życzenie.

Powierzchnie FoodSafe - bezpieczeństwo żywności

Żywność musi być poddawana obróbce, przetwarzana, pakowana i przechowywana w sposób higieniczny. Gładkie powierzchnie i szczelne połączenia, które uniemożliwiają akumulację brudu sprawiają, że czyszczenie paneli jest bardzo szybkie i łatwe. Dzięki wytrzymałej konstrukcji warstwowej płyty mogą być montowane w dużych rozpiętościach, zarówno pionowych, jak i poziomych. W obiektach sanitarnych, rama znajdująca się na zewnątrz obiektu zapewnia higieniczny i swobodny wystrój wnętrz.

Czysty i higieniczny wygląd

Pomieszczenia „czyste" wymagają zastosowania specyficznych rozwiązań szczegółowych. Dla przemysłu spożywczego „Paroc Panel System", oprócz standardowych wykończeń, oferuje specjalne elementy konstrukcyjne, które ułatwiają opracowanie właściwych rozwiązań technicznych dla bardziej wymagających zastosowań. We wnętrzach higienicznych wszystkie powierzchnie, systemy mocujące i obróbki blacharskie muszą być całkowicie szczelne i gładkie, aby uniknąć gromadzenia się kurzu i brudu na ścianach i powierzchniach.

 Mocowanie paneli PAROC do podłóg z progami w przemyśle spożywczym  Narożniki, mocowanie płyt PAROC, pionowy montaż narożny, mocowanie płyt PAROC, montaż pionowy

Mocowanie paneli PAROC do podłóg z progami w przemyśle spożywczym

Narożniki, mocowanie płyt PAROC, pionowy montaż narożny, mocowanie płyt PAROC, montaż pionowy

Łatwe w utrzymaniu

O ekonomiczności rozwiązania decydują koszty budowy i koszty utrzymania. Konserwacja, szczególnie czyszczenie w przemyśle spożywczym, jest bardzo ważna. Płyty PAROC mają gładkie powierzchnie oraz higieniczne połączenia, które są wodoszczelne i uniemożliwiają akumulację brudu sprawiając, że utrzymanie w czystości powierzchni ścian i sufitów jest bardzo łatwe.