WSPARCIE DLA PROJEKTANTA

To, co się liczy

 

Bez dobrego projektu ciężko o instalację, która spełni wymagania inwestora i obietnice producenta. Bez względu na to, czy mówimy o domowym systemie wentylacyjnym, czy o rurociągach przemysłowych o dużej średnicy. Na szczęście w każdej sytuacji projektant może liczyć na wsparcie Paroc.

Jako zaufany partner w budowaniu zrównoważonego środowiska, zapewniamy kompleksową pomoc w rozwiązywaniu zarówno tych typowych, jak i mniej standardowych problemów projektowych. Z myślą o potrzebach projektantów i inżynierów instalacji przygotowaliśmy zestaw narzędzi, bibliotek CAD, kalkulatorów, certyfikacji i materiałów merytorycznych, dzięki którym dobór właściwego rozwiązania izolacyjnego będzie nie tylko szybki, ale przede wszystkim trafiony. Pomagamy jak profesjonalista profesjonaliście.

 
W niniejszym poradniku odpowiadamy na najczęstsze pytania projektantów i przedstawiamy praktyczne wskazówki, jak optymalnie rozplanować izolację w systemach HVAC. 

Izolacje techniczne, teoria izolacji

Izolacja termiczna

Izolacja przeciwkondensacyjna

Izolacja przeciwpożarowa

Izolacja akustyczna

PAROC Calculus - Program do obliczeń w zakresie izolacji technicznych 

PAROC Calculus jest dostępny w dwóch wersjach - internetowej i w wersji do pobrania o zwiększonej funkcjonalności. Program dokonuje obliczeń potrzebnych w rozwiązaniach izolacyjnych dla produktów PAROC Izolacje Techniczne. Obliczenia te wykorzystują wzory przedstawione w normie EN ISO 12241.

1. Skorzystaj z wersji internetowej programu PAROC Calculus 

2. Pobierz PAROC Calculus do zainstalowania na Twoim komputerze

Pobierz Instrukcję instalacji PAROC Calculus (pdf)

Skrócona instrukcja obsługi programu PAROC Calculus (pdf)