Dom pasywny Paroc, Vantaa, Finlandia

Konstrukcja ścian oparta jest na PreWIS (system prefabrykowanej izolacji ścian z PAROC FAL 1 cienkich płyt tynkowych), a całkowita grubość ściany wynosi 510 mm. Korzystnym jest, że konstrukcja ścian zapewnia szerokie parapety, które są bardzo cenione przez mieszkańców.

Do izolacji dachu użyto płyty PAROC eXtra i wełnę wdmuchiwaną PAROC o grubości 600 mm. Właściwa grubość i materiał izolacji działa również jako izolacja akustyczna w miejscu, gdzie hałas samolotów może powodować zakłócenia.

Paroc stworzył koncepcję domu pasywnego z VTT. Dom Pasywny Paroc to jeden z budynków pilotażowych. VTT mierzy i analizuje zużycie energii i monitoruje również klimat wewnętrzny.

Do tej pory mieszkańcy i badacze z VTT byli zadowoleni z komfortu mieszkania i zużycia energii w domu izolowanym wełną mineralną PAROC®.

Zastosowane produkty:

PAROC FAL 1, PAROC eXtra, PAROC BLT 6 wełna wdmuchiwana 

Dom pasywny Paroc to pierwszy pasywny dom w Finlandii. Zburzył on wiele mitów na temat domów pasywnych, na przykład, że wszystkie domy pasywne mają małe okna i wyglądają jak pudełka. Nie było potrzeby, aby rezygnować z wymarzonego domu, nawet jeśli jego zapotrzebowanie i zużycie energii jest na poziomie pasywnego domu. Również architektura domu dowodzi, że domy pasywne nie muszą różnić się od innych z zewnątrz.  

Informacje o projekcie

Kategoria
  • Budynki pasywne
Rok 2009
Państwo Finlandia
Adres Rusojuurentie 8
Miasto i kod pocztowy 01300 Vantaa

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.