HistoriaPrzez wiele lat unikalne właściwości kamienia i wymagające warunki pogodowe krajów nordyckich inspirowały nas do poszukiwania rozwiązań izolacyjnych, które poprawiają jakość życia oraz tworzą bezpieczne i przyjemne środowisko życia. Jak zaczęła się ta historia?

Lata 30. i 40.
W 1937 roku rozpoczynamy produkcję izolacji z wełny kamiennej w Szwecji. W pierwszych latach powojennych wzrasta znaczenie dobrze ocieplonych domów, przez co zapotrzebowanie na izolacje w szybkim tempie szybuje w górę. W kolejnych latach dostępne stają się płyty izolacyjne ze spoiwem poprawiającym ich właściwości mechaniczne.

Izoliacijos iš akmens vatos gamybos pirmieji vaizdai 

Lata 50. i 60. 
W 1952, pod nową nazwą Partek, rozpoczynamy produkcję wełny kamiennej w Finlandii. Pięć lat później wprowadzamy na rynek pierwsze izolacje techniczne, niejako w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w sektorze izolacji przemysłowych.

 

Paroc kilmė  - Pargas Kalkberg Helsinkio sandėlis ir sunkvežimis 1957

Lata 70. i 80.  
W 1978 na rynku fińskim po raz pierwszy pojawiają się produkty Paroc w charakterystycznych opakowaniach w czerwono-białe pasy.

W 1986, fińskie i szwedzkie oddziały firmy łączą siły pod jednym sztandarem. Rok później wprowadzamy na rynek płyty warstwowe, które stanowią całkowicie nową metodę budowania. W tym samym okresie wypracowujemy sobie również silną pozycję w krajach nordyckich.

Pirmo visiems gerai žinamo raudonai ir baltai dryžuoto PAROC ® akmens vatos paketo projektas buvo pradėtas 1985 m. 
Lata 90.
Nadal się rozwijamy – w 1993 roku rozszerzamy działalność o nowe spółki handlowe w krajach bałtyckich i w Rosji. W 1997 roku rozpoczynamy produkcję wełny kamiennej na Litwie. W tym samym roku zakładamy spółkę handlową w Polsce, a rok później nabywamy zakład produkcyjny w Trzemesznie. Nasze pierwszym krokiem jest wówczas modernizacja linii do produkcji wełny kamiennej.

W 1999 oddzielamy się od Partek i stajemy się niezależną spółką - Grupą Paroc. Rozpoczynamy prace nad stworzeniem naszej nowej tożsamości korporacyjnej. Za sprawą produktów z obszaru izolacji technicznych, prężnie rozwijamy się w Europie Zachodniej i Środkowej.

Kolejne lata upływają w budownictwie pod znakiem coraz większej świadomości w dziedzinie efektywności energetycznej, którą wspierają kolejne dyrektywy Unii Europejskiej. Efektem tego jest dalsze zwiększenie popytu na wysokiej jakości izolacje.
"Paroc" tarptautinės aprėptis 


2000 – obecnie
Inwestorzy wykazują zainteresowanie naszą firmą. W kolejnych latach Paroc staje się własnością kilku prywatnych spółek inwestycyjnych. W 2003 firmę przejmuje fundusz Bank of America Capital Partners Europe and Accent Equity. W 2006 głównym udziałowcem firmy zostaje Arcapita Bank B.S.C., spółka inwestycyjna działająca na rynku spółek niepublicznych. W 2009, w wyniku ogólnego spowolnienia koniunktury w sektorze budowlanym, dochodzi do restrukturyzacji zadłużenia firmy. Kontrolę nad Paroc przejmuje konsorcjum kredytowe, przy zachowaniu udziałów własnościowych przez Zarząd firmy.

W lutym 2015 Paroc przechodzi pod kontrolę funduszy zarządzanych przez spółkę CVC Capital Partners