Izolacja dachu skośnego między krokwiami (ciepły strych) umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni pod dachem, zarówno w nowych, jak i w remontowanych budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Nawet jeśli poddasze nie jest od początku przeznaczone do zamieszkania, to późniejsza konwersja nieużywanej, zimnej przestrzeni w ciepłe i wygodne pomieszczenia mieszkalne będzie stosunkowo prosta i niedroga.

Budowa nowych pomieszczeń mieszkalnych w przestrzeni zimnego strychu często wymaga pozwolenia na budowę. Dostępna wysokość wolnej przestrzeni określa grubość izolacji. Przy planowaniu rozwiązania izolacyjnego należy zapewnić odpowiednią wentylację. Należy wziąć również pod uwagę izolowanie podłogi na poddaszu w celu zwiększenia izolacyjności akustycznej. Podczas montażu izolacji, zapewnić szczelność w celu uniknięcia mostków termicznych i kondensacji. Zaleca się około 450 mm izolacji dachowej w nowych domach niskoenergetycznych.

Niepalne płyty z wełny kamiennej PAROC między krokwiami poprawiają również izolacyjność akustyczną dachu. Postępując zgodnie z instrukcjami PAROC prace izolacyjne można łatwo wykonać samodzielnie.

Wiązary dachowe, ciepłe poddasze
  • Łaty poprzeczne / PAROC WAS 25t 
  • PAROC UNS 37z/PAROC UNS 34 
  • Folia paroizolacyjna 
  • Płyta gipsowo-kartonowa 

Podstawy budowy pokoju na poddaszu:
  1. Pokrycie wewnętrzne powinno być bardzo szczelne 
  2. Osłona wiatroizolacyjna w ścianie zewnętrznej i dachu skośnym
  3. Szczelina wentylacyjna 50–100 mm
  4. Prawidłowa wentylacja kalenicy