Fundament to najniższa i najbardziej istotna warstwa nośna całej konstrukcji budynku. Jest również częścią budynku, którą najtrudniej zmieniać po zakończeniu budowy, dlatego tak istotne jest dobre zaprojektowanie i zaizolowanie fundamentów na samym początku procesu budowlanego.

 

Głównym problemem przy projektowaniu fundamentów jest wysadzanie gruntu spowodowane mrozem. Wysadzina od mrozu powoduje pękanie fundamentów i uszkodzenia w całej konstrukcji budynku. Prawidłowa izolacja może jednak zapobiec wysadzaniu gruntu przez mróz i innym problemom. Wełna mineralna nie tylko zapobiega uszkodzeniom w wyniku działania mrozu, ale jako materiał termoizolacyjny obniża koszty ogrzewania i podnosi komfort pomieszczeń pod poziomem gruntu.

Firma PAROC oferuje idealne rozwiązania izolacyjne dla ścian piwnic i fundamentów. Poniższy rozdział z tej strony zawiera najczęściej występujące rozwiązania ścian piwnic i fundamentów budynków. Wybierz rozwiązania dla budynków nowych  lub renowacje, aby znaleźć właściwe produkt PAROC.