Ściana Poezji wykonana w systemie panelowym Paroc

13 wrz 2011
Kultura, wyzwanie i zaawansowane elementy konstrukcyjne: Ściana Poezji wykonana w systemie panelowym Paroc.

Ściana Poezji to dzieło sztuki stworzone przez Paroc i lokalnych poetów w mieście Turku, w ramach projektu Centralnego Parku Kultury i Aktywności Fizycznej.

W ostatnich latach Panel System Paroc zainwestował we wzornictwo i wprowadził nowe rozwiązania mające zastosowanie w elewacjach o wysokiej jakości architektonicznej. Elementy z nadrukami oferowane przez Paroc dają projektantom zupełnie nowe możliwości wykorzystania swojej kreatywności i wyobraźni przy projektowaniu budynków.

„To był dla nas punkt wyjścia, który dowiódł, że chcemy wziąć udział w projekcie na ogłoszenie Turku Europejską Stolicą Kulturalną w roku 2011. Jestem nie tylko dyrektorem ds. rozwoju, ale także poetą, dlatego do głowy przyszedł mi pomysł na Ścianę Poezji, zbudowaną z elementów drukowanych PAROC. Pomysł ten miał pozytywny odbiór ze strony dyrektora sztuk plastycznych w Centrum Muzealnym w Turku i koordynatora projektu Centralnego Parku Kultury i Aktywności Fizycznej, dlatego szybko nabrał rozpędu.

Ten projekt pozwala nam na rozwój naszych własnych działań, mających na celu wprowadzenie na rynek łatwych w instalacji systemów ekranów dźwiękochłonnych", stwierdza Karlsson.

Na Ścianie Poezji widnieją wiersze następujących poetów: Pauliina Haasjoki, Jenni Haukio, Markku Into, Dick Karlsson, V.A. Koskenniemi, Juha Kulmala, Jarkko Laine, Bodil Lindfors, Reetta Niemelä, Harri Nordell, Tommi Parkko, Veikko Polameri, Joni Pyysalo, Anja Samooja oraz Jussi Sutinen. Ściana została zaprojektowana przez Pirjo Hongell i Tiinę Laurila z Pionium Design.

Ściana Poezji wykonana w systemie panelowym Paroc, Turku

 

                                                                                                                                                                                                                  

            Ściana Poezji znajduje się w obszarze o dużym nasileniu ruchu, przed biblioteką Nummi.

Centralny Park Kultury i Aktywności Fizycznej jest wspólnym projektem Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz programu Europejskiej Stolicy Kultury 2011. Projekt łączy w sobie aktywność fizyczną z aktywnością kulturalną na różne sposoby, np. poprzez umieszczenie dzieł sztuki w popularnych i prestiżowych miejscach publicznych.