People in the office

Poradnik projektanta izolacji technicznych

To, co się liczy

Bez dobrego projektu ciężko o instalację, która spełni wymagania inwestora i obietnice producenta. Bez względu na to, czy mówimy o domowym systemie wentylacyjnym, czy o rurociągach przemysłowych o dużej średnicy. Na szczęście w każdej sytuacji projektant może liczyć na wsparcie Paroc.

Jako zaufany partner w budowaniu zrównoważonego środowiska, zapewniamy kompleksową pomoc w rozwiązywaniu zarówno tych typowych, jak i mniej standardowych problemów projektowych. Z myślą o potrzebach projektantów i inżynierów instalacji przygotowaliśmy zestaw narzędzi, bibliotek CAD, kalkulatorów, certyfikacji i materiałów merytorycznych, dzięki którym dobór właściwego rozwiązania izolacyjnego będzie nie tylko szybki, ale przede wszystkim trafiony. Pomagamy jak profesjonalista profesjonaliście.

Poradnik Projektanta

W niniejszym poradniku odpowiadamy na najczęstsze pytania projektantów i przedstawiamy praktyczne wskazówki, jak optymalnie rozplanować izolację w systemach HVAC.

Broszury

Kalkulatory

PAROC Calculus - Program do obliczeń w zakresie izolacji technicznych

PAROC Calculus jest dostępny w dwóch wersjach - internetowej i w wersji do pobrania o zwiększonej funkcjonalności. Program dokonuje obliczeń potrzebnych w rozwiązaniach izolacyjnych dla produktów PAROC Izolacje Techniczne. Obliczenia te wykorzystują wzory przedstawione w normie EN ISO 12241.

Biblioteki Paroc w oprogramowaniu

Bez dobrego projektu ciężko o instalację, która spełni wymagania inwestora. Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów, Paroc nawiązał współpracę z producentem oprogramowania Fluid Desk – kultową platformą 3D CAD i BIM dla specjalistów z branży HVAC.

W nowe elementy CAD wyposażone zostało oprogramowanie Ventpack® i Hydronicpack® – wydajne i wszechstronne narzędzia do projektowania odpowiednio: systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i wentylacji pożarowej, a także wodnych systemów chłodniczych i grzewczych. Intuicyjny software pozwala na szereg usprawniających pracę projektanta funkcji, w tym m.in. tworzenie opisów, numerowanie i wymiarowanie instalacji czy dokonywanie obliczeń hydraulicznych.

Zarządzanie parametrycznymi bibliotekami komponentów instalacyjnych, w tym izolacji technicznych Paroc, zapewnia dostęp do kart katalogowych oraz materiałów promocyjnych poszczególnych rozwiązań. Oprogramowanie umożliwia szybkie łączenie fragmentów instalacji, bez konieczności wyboru elementów z biblioteki. Izolacje Paroc możemy szybko i wygodnie wstawić w wybranym odcinku przewodu, zachowując przy tym ciągłość instalacji.

Więcej informacji >>