Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.

Nasze produkty są bezpieczne ogniowo, a także odgrywają kluczową rolę w walce ze zmianami klimatu. Około 40% wszystkich emisji gazów cieplarnianych pochodzi z budynków.

key phrase

Naszą ambicją jest ograniczenie emisji CO2 do 2030 roku o połowę, a docelowo pełne porzucenie paliw kopalnych. Kluczowym etapem będzie wykorzystanie w 100% odnawialnej energii elektrycznej od 2030 roku.

key phrase

Nasze produkty i rozwiązania projektujemy z myślą o recyklingu i ponownym wykorzystaniu. Od 2030 roku nasze fabryki nie będą już generować żadnych odpadów.

key phrase

Nieustannie łączymy siły z naszymi klientami, aby rozwijać, testować i tworzyć nowe, zrównoważone produkty irozwiązania.

key phrase

Naszym biznesem jest efektywność energetyczna

Każda płyta z wełny kamiennej, jaka opuszcza nasze taśmy produkcyjne, ogranicza emisję CO2 ocieplanego budynku przez cały okres swojej eksploatacji. Dokładniej rzecz ujmując, na każdą tonę CO2 wygenerowaną w procesie produkcji przypada około 200 ton CO2, które udaje się zaoszczędzić w przeciągu 50 lat dzięki właściwościom termoizolacyjnym materiału.

Przelicznik 1:200 to coś, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Ale to nie znaczy, że osiadamy na laurach. Robimy co w naszej mocy, aby z tej jednej tony wycisnąć jeszcze więcej oszczędności i uczynić nasz ślad ekologiczny jeszcze mniejszym.

Wierzymy w wartość współpracyz naszymi klientami i wspólne dzielenie się pomysłami i innowacjami.

Oto, co w wierzymy.

Dowiedz się więcej na temat NASZEGO WPŁYWU na środowisko

Odnawialna energia elektryczna

Przełączenie się na nowe źródło energii stało się możliwe dzięki podpisaniu przez Owens Corning umowy VPPA na energię z farmy wiatrowej, która na mocy osiągniętego porozumienia ma zasilać zakład w Trzemesznie przez najbliższe 10 lat. Przejście na prąd ze źródeł odnawialnych w znaczący sposób zmniejszy ślad węglowy wyrobów firmy produkowanych w Polsce.

Cele i raporty zrównoważonego rozwoju

Paroc jest częścią globalnej grupy Owens Corning, która znajduje się na listach Fortune 500 oraz Dow Jones Sustainability Index. Dla nas zrównoważony rozwój oznacza spełnianie aktualnych potrzeb, a jednocześnie troskę o stan naszej planety dziś i w przyszłości. Naszym zobowiązaniem we wszelkiej działalności jest troska o przyszłość naszej planety i jej mieszkańców, a jednocześnie dbałość o to, aby korzyści z zastosowania materiału były odczuwalne dla wszystkich interesariuszy.

Coś więcej, niż liczby – jak zrównoważona jest wełna kamienna?

Wełna kamienna to bezpieczny ogniowo i wytrzymały materiał izolacyjny, który pomaga poprawić efektywność energetyczną budynków. Kiedy mowa o wpływie wełny kamiennej na środowisko, zazwyczaj w rozmowach pada stosunek 1:200. Co on tak właściwie oznacza?

Wełna kamienna PAROC – izolacja z natury zrównoważona

Wełna kamienna to wytwór natury – wykorzystywany przez człowieka już od ponad 80 lat. W momencie erupcji wulkanu, lawa ląduje na zboczach, gdzie w wyniku działania wiatru nabiera włóknistego kształtu. Te cienkie włókienka to pierwsza wełna kamienna, jaka kiedykolwiek powstała.

System REWOOL ogranicza ilość odpadów na budowie

System zwrotu materiału REWOOL powstał po to, aby pomóc naszym klientom zminimalizować ilość odpadów na budowie, dzięki czemu stawiają oni kolejny krok w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. System umożliwia ponowne, efektywne wykorzystanie ścinek materiału i nadmiarowej ilości wełny kamiennej z placu budowy. Recykling materiału chroni zarówno portfel, jak i środowisko, wspierając branżę budowlaną w realizacji celu zerowej emisji CO2.

Nasze zrównoważone pozyskiwanie surowców

Paroc jest pierwszym producentem izolacji z wełny kamiennej, który uzyskał certyfikat BES 6001 „Odpowiedzialne Pozyskiwanie” dla materiałów budowlanych, przyznawany przez zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii organizację badawczą BRE (Building Research Establishment).

Nasza kompresja produktów

Dzięki wysokiej elastyczności wełny, udaje nam się skompresować wielkość palet o 60-70%, co oznacza mniej pojazdów potrzebnych do transportu, mniej miejsca do magazynowania oraz mniejszy wpływ na środowisko.