Wełna kamienna PAROC jest energooszczędna

Wełna kamienna PAROC jest energooszczędna

 

Tworzenie zrównoważonego środowiska to z jednej strony wyzwanie, z drugiej – ogromna szansa. Budynki mieszkalne i biurowe to jeden z centralnych punktów w dyskusji nt. zmian klimatu. Około 40% gazów cieplarnianych generowanych przez działalność człowieka wynika z niedostatecznej izolacji domów i biur, a co za tym idzie – większej ilości energii potrzebnej do ich ogrzania.

 

Izolacja odgrywa kluczową rolę w efektywności energetycznej budynku, odpowiadając nawet za 75% potencjalnych oszczędności energii. Właściwa termoizolacja zmniejsza koszty utrzymania obiektów.

Izolować warto także systemy HVAC oraz instalacje przemysłowe – zwłaszcza, jeśli kanały i rurociągi transportują gorące gazy lub ciecze.

Ze względu na wysokie temperatury w instalacjach przemysłowych (np. w elektrowniach), straty ciepła są nieporównywalnie większe, niż w przypadku domów pasywnych. Kiedy kanały i rurociągi nie są odpowiednio zaizolowane, potrzeba więcej energii, aby utrzymać odpowiednią temperaturę procesów.

Wełna kamienna PAROC

  • Posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, również w wysokich temperaturach
  • Składa się w 95-98% z powietrza, które ma bardzo niską przewodność cieplną
  • Utrzymuje swoje oryginalne wymiary i właściwości izolacyjne przez cały cykl życia budynku
  • Na każdą tonę CO2 wytwarzaną w procesie produkcji wełny kamiennej przypada 200 ton CO2, które udaje się zaoszczędzić w ciągu 50 lat.
(Źródło: EURIMA)

Content is blocked

In order to see this content you need to allow cookies.